Operator CNC

PLEXIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea bonurilor de fabricatie si de debitare conform comenzilor primite de la clienti;
- Intocmirea desenelor in Corel Draw (sau in programul specific masinii) pentru debitarea pe Router;
- Operare si intretinere Masina cu comanda numerica (CNC). - program de operare TYPE 3;
-Operarea masinilor unelte CNC freze (Mazak 300, VTC-760C SI FJV-60/80 Mazak cu Smooth Tehnology);
- Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate;
- Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice.
- Utilizarea dispozitivelor de măsură pentru controlarea pieselor finite
- Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca.
-Pregătirea și folosirea utilajului CNC pentru diverse sarcini: găurire, tăiere, frezare etc;
-Înțelegerea specificațiilor din planuri, schițe, desene;
-Pregătirea și încărcarea materiei prime;
-Setarea utilajului pentru tipul de piesă produsă;
-Supraveghere CNC în timp ce execută sarcinile și ajustarea erorilor;
-Inspectarea și măsurarea produsului finit;

CERINTE

-Cunostinte avansate de desen tehnic si verificare repere
-Cunostinte avansate de operare in Corel Draw sau alte Programe vectoriale.
-Cunostinte in operarea Masinilor cu Comanda Numerica (Router).
-Cunoștinte de operare, reglare și programare mașini cu comandă numerică;
-Cunoștinte bune de operare PC;

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil
Transport asigurat Bucuresti-Lehliu Gara

Creata in 1995 compania Plexirom, este o societate franceza instalata la Bucuresti, Romania care s-a impus ca lider european in produse acrilice.