Operator Cargo

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- procesare transporturi cargo si posta in Terminalul Cargo;
- incarcare/descarcare transporturi cargo si posta in/din mijloacele de transport specializate;
- receptionare, verificare, depozitare si livrare transporturi cargo si posta;
- pregatire transporturi cargo si posta pentru expediere;
- completare si prelucrare documente referitoare la transporturile cargo si posta.

Activitatea se desfasoara pe Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti

GlobeGround Romania este din 1992 liderul de piata in segmentul serviciilor de handling la Aeroportul International Henri Coanda Bucuresti. Terminalul Cargo, cu o suprafata de peste 8.000mp, este cea mai mare facilitate din Romania in domeniul Air Cargo Handling.

Asteptam Curriculum Vitae la adresa de e mail: laura.urda@globeground.ro, sau sa ne contactati telefonic la nr. 0372.462.014.

CERINTE

- apt din punct de vedere medical si psihologic;
- disponibilitate pentru efort fizic;
- autorizatie de stivuitorist - constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- de la 2.500 + 300 lei tichete de masa - venit net la angajare;
- de la 2.800 + 300 lei tichete de masa - venit net la angajare cu autorizatie de stivuitorist;
- bonus de performanta;
- conditii de lucru excelente - inclusiv echipament de lucru si protectie, facilitati angajati.

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.