Operator Call Center

GI GROUP STAFFING COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea si/sau efectuarea de apeluri in legatura cu clientii interni si externi, intr-o maniera politicoasa si profesionista;
- Oferirea de informatii referitoare la produsele si serviciile companiei;
- Identifica corect si gaseste cele mai bune solutii pentru client si companie, ofera raspunsuri profesioniste, se implica activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienti, pastrand un ton amabil si profesionist pe toată durata apelului;
- Mentinerea unui nivel ridicat al cunostintelor referitoare la servicii, preturi, facturi, informatii tehnice sau de alta natura, capacitate de a rezolva in mod profesionist cererile clientilor;
- Foloseste corect aplicatiile cu care lucreaza, astfel incat sa ofere informatii corecte si sa inregistreze corect solicitarile clientilor;
- Promoveaza si vinde atat proactiv cat si reactiv serviciile companiei, la fiecare convorbire cu clientul;
- Pregateste informatiile necesare procesului de negociere in vederea vanzarii serviciilor companiei catre clienti, utilizand bazele de date disponibile in sistemele IT;
- Identifica nevoia clientilor potentiali, subliniaza beneficiile produselor si serviciilor;
- Urmareste stadiul cererilor inregistrate si contacteaza clientul, atunci cand este cazul, pentru a ii oferi informatiile necesare.

CERINTE

- Experienta anterioara in sfera vanzarilor si/sau relatiilor cu clientii de 6 – 12 luni;
- Studii medii/superioare;
- Cunostinte medii/avansate de limba engleza;
- Cunostinte foarte bune operare PC: MS Office, Outlook.
- Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client;
- Capacitatea de a se adapta cu usurinta la schimbarile metodelor de lucru;
- Dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de catre clienti;
- Orientarea catre promovarea de produse si servicii prin contact direct cu clientii;
- Atitudine pozitiva, rezistenta la efort psihic;
- Disponibilitatea de a lucra in ture si/sau in week – end.

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala.

Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi – Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.