Operator back office depozitare

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Calculul si certificarea valoarii zilnice a activului net pentru fonduri de investitii, fonduri de pensii private si fonduri de pensii facultative sau SIF-uri ;
Evidenta investitorilor si a unitatilor de fond detinute de acestia ;
Calculul si verificarea pretului de emisiune/rascumparare cu care investitorii realizeaza tranzactiile cu unitati de fond
Evidenta comisioanelor pentru serviciile furnizate clientilor si urmarirea incasarii lor la termen ;
Realizarea si transmiterea raportarilor catre clienti si catre entitatile de supraveghere
Verificarea conformitatii operatiunilor efectuate de clienti cu legislatia, reglementarile si normele in vigoare

CERINTE

Minim 2 ani experienta in domeniu;
Studii superioare finalizate;
Cunoasterea pachetului MS Office – nivel mediu;
Cunoasterea limbii engleze/franceze – nivel mediu.
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
Orientare catre client si rezultate
Adaptabilitate la schimbare;
Bune abilitati de organizare si respectarea termenelor limita;
Rezistenta la stres ;
Seriozitate;
Atentie la detalii;
Cunoastere legislatie in domeniu

BENEFICII OFERITE

Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionişt.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.