ONLINE MARKETING SPECIALIST

DeKassa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dacă ești o persoană cu spirit organizatoric și inițiativă, ai o experiență relevantă în domeniu, atunci te așteptăm să te alături echipei DeKassa România.
• Administrarea magazinului online al companiei ( continutului site-ului, adaugarea produselor noi, actualizarea preturilor si managementul grupurilor de clienti ).
• Promovarea magazinului in mediul online: identifica canalele, realizeaza parteneriate, creaza strategii si campanii pentru promovarea produselor, identifica noi oportunitati de promovare (Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search)
• Urmarirea rezultatelor, optimizarea costului per conversie, optimizare CPC
• Elaborarea campaniilor promotionale pe site-uri, urmarirea si optimizarea rezultatelor
• Optimizarea conversiilor in-site
• Raportarea periodica a rezultatelor campaniilor derulate

CERINTE

• Cunostinte si experienta in Marketing Online pe segmentul de e-commerce: Social Media, Blogging, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search,
• Cunostiinte foarte bune de Google Analytics si Webmaster Tools
• Experienta in planificarea, implementarea si coordonarea campaniilor de marketing online;
• Experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare in domeniul online
• Fluenta verbala, dictie;

BENEFICII OFERITE

• Oportunități de dezvoltare într-un mediu profesionist
• Șansa de a face parte dintr-o echipă tânără și dinamică
• Pachet salarial competitiv
• Stabilitate