Online Marketing Sales Representative

Today`s

Job expirat

RESPONSABILITATI

Today's, agentie de marketing online certificata Google AdWords, cotata in top 5 agentii de marketing online si cu o experienta de 8 ani in Romania, cautaun super erou pentru echipa de vanzari.
Descrierea postului:
-Prospectarea de potentiali clienti (vanzari directe);
-Continuarea procesului de vanzari cu prospectii ce solicita cereri de oferta online;
-Prezentarea si evidentierea beneficiilor serviciilor de marketing online;
-Dezvoltarea portofoliului de clienti;
-Realizarea target-ului lunar de intalniri si vanzari;
-Asigurarea derularii procesului de vanzare in cele mai bune conditii;

CERINTE

Cerinte:
-Bune abilitati de comunicare, organizare si de vanzări;
-Experienţa anterioara in vanzare spatiu publicitar in online sau in media traditionala;
-Experienta de minim 2 ani in vanzari;
-Bune abilitati de negociere;
-Cunostintele de marketing online sunt considerate un avantaj.
-Limba engleza, nivel mediu sau avansat, vorbit/scris;
-Atitudine pozitiva;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu fix + comision din vanzari
- Telefon & Notebook de serviciu
- Posibilitate evolutie in cariera prin participarea la workshopuri de dezvoltare & traininguri interne

Today`s este o agentie de marketing online care combina creativitate si strategia de marketing pentru a oferi solutii eficiente pe internet, din 2005.
Todays`s SEM (www.todays-sem.ro) este o divizie a Today's (www.todays.ro) ce gestioneaza exclusiv Campanii Google AdWords si Campanii SEO.
Cu peste 100.000 de euro gestionati in campanii Adwords, am putea spune ca ne pricepem; avem o experienta in piata de cativa ani si mii de comenzi generate pentru clientii nostri.