Online Marketing New Business Developer

Links Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospectarea de potentiali clienti (vanzari directe);
-Continuarea procesului de vanzari cu prospectii ce solicita cereri de oferta online;
-Prezentarea si evidentierea beneficiilor serviciilor de marketing online;
-Dezvoltarea portofoliului de clienti;
-Realizarea target-ului lunar de intalniri si vanzari;
-Asigurarea derularii procesului de vanzare in cele mai bune conditii;

CERINTE

-Bune abilitati de comunicare, organizare si de vanzări;
-Experienţa anterioara in vanzare spatiu publicitar in online sau in media traditionala;
-Experienta de minim 2 ani in vanzari;
-Bune abilitati de negociere;
-Cunostintele de marketing online sunt considerate un avantaj.
-Limba engleza, nivel mediu sau avansat, vorbit/scris;
-Atitudine pozitiva;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision din vanzari
- Telefon & Notebook de serviciu
- Masina de serviciu
- Posibilitate evolutie in cariera prin participarea la workshopuri de dezvoltare & traininguri interne

Today’s este o agentie de marketing online care combina creativitatea si strategia de marketing pentru a oferi solutii eficiente pe Internet.

Suntem Google AdWords Certified Partner, fiind cotati in Top 3 in Romania. De asemenea, suntem singura agentie din Romania certificata convert.com .

In spate avem o experienta de peste 8 ani, timp in care am lucrat atat pe piata autohtona, cat si pe cea internationala si am castigat increderea unor clienti din industrii variate, de la Auto-Moto si IT & C pana la educatie si sanatate, atat startup-uri, cat si multinationale.