Online Marketing Analyst

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Elaboreaza analize de piata, studiaza comportamentul utilizatorilor de internet si tendintele de cautare
-Analizeaza site-uri web din punct de vedere al continutului si propune idei de dezvoltare
-Elaboreaza strategii de keywords pentru dezvoltarea site-ului si o mai buna pozitionare in motoarele de cautare
-Contribuie la imbunatatirea experientei utilizatorilor cu site-ul prin dezvoltarea si optimizarea sistemului de cautari interne
-Propune si implementeaza elemente de SEO pentru pagini nou create
-Urmareste efectele actiunilor, masoara si optimizeaza rezultatele.

CERINTE

-Studii superioare finalizate (specializare în Marketing/IT constituie un avantaj)
-Experienţă în marketing online –minim un an
-Cunoştinţele de SEO (Search Engine Optimization) reprezinta un avantaj
-Cunoştinţe de HTML
-Cunoştinţe de Google Analytics sau alte tools-uri de analiză şi SEO
-Plăcerea de a "sta pe net" si de a analiza website-uri
-Persoană organizata, atenta la detalii
-Persoană orientata spre rezultate
-Foarte buna capacitate de analiza si sinteza
-Excelente abilitati de comunicare si prezentare
-Limba engleza – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

-Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala alaturi de o echipa tanara;
-Pachet salarial motivant;

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maxim de avantajele Internetului.