On-page SEO Specialist - Optimizarea site-urilor pentru atingerea obiectivelor fiecarei campanii

Bunt Studio (www.seomonitor.ro)

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune strategii seo
- Auditeaza siteul si identifica factorii blocanti
- Realizeaza optimizari on-page
- Testeaza implementarile facute de clienti
- Comunica cu Client Service actiunile pe care trebuie sa le realizeze clientul
- Propune remedieri pentru scaderea pozitiilor
- SEO copywriting
- Realizeaza documente si rapoarte pentru clienti
- Poate gestiona in mod independent o campanie
- Propune solutii de linkbuilding
- Analizeaza traficul si conversiile site-ului si propune solutii de optimizare

CERINTE

Candidatul ideal are o experienta relevanta in dezvoltarea de strategii SEO pentru diferite tipuri de site-uri si este la curent cu cele mai recente schimbari de algoritm ale motoarelor de cautare. De asemeni, este o persoana analitica ce se adapteaza cu usurinta lucrului in intr-o echipa noua.
Un avantaj important il constituie certificarea cunostintelor de Google Analytics.

Companie cu 6 ani de experienta in domeniul SEO si un portofoliu larg si variat de clienti