Ofiter securitatea informatiei - Divizia IT

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta, implementeaza si monitorizeaza standardele de securitate, procedurile din organizatie;
- Actioneaza profesionist in managementul infrastructurii de securitate;
- Dezvolta, testeaza, implementeaza si mentine planul BCP (Business Continuity Plan)si DR (Disaster Recovery Procedure) al infrastructurii IT existente;
- Recunoaste principalele riscuri, vulnerabilitati si tehnicile de control, dezvoltand planuri si solutii pentru a le combate;
- Analizeaza incidentele de securitate, asingurandu-se ca toate incidentele sunt inregistrate, solutionate si documentate;
- Conduce misiunile de audit si dezvolta politici de antivirus;
- Este punctul de contact pentru misiuniile de audit intern sau extern, monitorizand si rezolvand problemele descoperite;
- Asigura implementarea politicilor in conformitate cu standardele de securitate.

CERINTE

- Absolvent studii superioare ( profil tehnic - conditie obligatorie );
- Experienta in domeniul IT;
- Cunoasterea standardelor de securitate informationala , nationale si internationale;
- Experienta in functii similare reprezinta un avantaj;
- Cunostinte ITIL, COBIT;
- Eficient in comunicare, capabil sa explice conceptele si informatiile de securitate celorlati;
- Abilitati excelente de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii engleze , nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!