Ofiter garantii (evaluator)

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza evaluarea bunurilor mobile si imobile propuse a fi luate în garantie, potrivit normelor bancii
Formuleaza opinii referitoare la garantia propusa pentru o aplicatie de credit
Recomanda Comitetului de Credit pachetele optime de garantii tipice pentru o anumita industrie
Mentine legatura cu expertii externi si mentioneaza in scris o parere referitoare la o astfel de evaluare
Monitorizeaza si formuleaza opinii ca parte a procesului de revizuire a creditului.

CERINTE

Studii superioare, de preferinta tehnice sau economice
Atestat ANEVAR
Minim 5 ani de experienta profesionala în domeniul tehnic si de evaluare a mijloacelor fixe
Preferabil 1 an de experienta în domeniul bancar
Cunostinte generale din domeniul juridic legate de activitatea de evaluare
Cunostinte bune de operare PC
Orientare catre client
Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - Reusim Impreuna

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank
Impreuna suntem mai puternici!