Ofiter Credite

OBIETTIVO LAVORO ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIETTIVO LAVORO ROMANIA recruteaza pentru clientul sau - companie straina in domeniul bancar:

OFITER CREDITE

Responsabilitati:

- Gestionarea relatiei atat cu clientii existenti cat si cu noii clienti ; consilierea si vanzarea de produse bancare.
- Examinarea cererilor de credit ale clientelei Agentiei, dispunerea practicilor de credit aferente, asigurarea analizei meritului de credit al subiectilor care solicita finantari, urmarirea si gestionarea finantarii.
- Acordarea de asistenta si suport operativ in materie de credite celorlalte departamente ale Agentiei.
- Indeplinirea tuturor activitatilor accesorii acordarii creditului, asigurand dobandirea corecta a garantiilor si a documentelor ce obliga clientul, prevazute de aprobarile creditelor.
- Monitorizarea constanta a evolutiei creditelor si utilizarilor totale.
- Urmarirea creditelor, conform procedurilor interne.
- Elaborarea documentatia pentru recuperarea creditelor, in colaborare cu serviciile competente

CERINTE

Cerinte:

- Cunstinte OBLIGATORII de limba engleza nivel avansat
- Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj
- Absolvent de studii superioare specializare: Finante - Banci
- Experienta minimum 3 ani in domeniul Bancar, Credite Analiza si Administrare
- Cunostinte operare pachet Office
- Persoana pro-activa, orientata catre solutionarea de probleme
- Gandire analitica
- Disponibilitate pentru acumularea de noi cunostinte si noi experiente

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Salariu motivant
- Bonuri de masa
- Training intern
- Acumulare de experienta
- Posibiliate de formare si dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Obiettivo Lavoro Romania srl desfasoara activitati de:
- Selectie si plasare a fortei de munca in Romania
- Agentie de munca temporara in Romania
- Recrutare si selectie de forta de munca pentru strainatate