Ofiter Calitate

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributiile legate de calitate:
• Participa la punerea in aplicare si respectarea politicii de calitate si conduce procesul de calitate decis de catre Filiala;
• Pregatirea si desfasurarea analizelor de management, analize periodice, sedinte, etc.;
• Participarea la imbunatatirea procesului de calitate si a personalului care urmeaza sa adere la cerintele sistemului de calitate.

Sarcini principale:
• Elaborarea, implementarea si mentinerea sistemului de documentatie al calitatii (proceduri, instructiuni);
• Se asigura ca sistemul de documentatie este cel relevant;
• Instruirea personalului cu privire la utilizarea documentelor sistemului calitatii (proceduri, instructiuni, formulare, etc.);
• Participa la dezvoltarea obiectivelor de calitate in formarea personalului cu privire la rezultate;
• Monitorizarea actiunilor corective si prevenirea neconformitatilor;
• Centralizarea reclamatiilor de la client si gestionarea acestora;
• Asigurarea implementarii sistemului de evaluare prin audit intern;
• Gestionarea auditurilor interne;
• Interlocutor intre companie si organismul de acreditare, dupa caz (participarea la audituri externe, sprijin pentru punerea in aplicare a actiunilor corective, modificari);
• Alte sarcini: stabilirea premiselor pentru acreditarea filialei.

CERINTE

• Studii superioare;
• Cunoasterea standardului EN 45011, precum si a cerintelor legate si de reglementare din specificul firmei;
• Abilitati de ascultare si de comunicare, de perseverenta;
• Cunoasterea instrumentelor si metodelor necesare pentru a asigura functionarea si dezvoltarea sistemului de calitate;
• Abilitatea de a explica si de a convinge personalul firmei cu privire la calitate (beneficiile si obligatiile serviciilor de calitate);
• Abilitatea de a instrui auditori interni;
• Facilitarea lucrului in echipa, raportarea catre Directorul General;
• Limbi straine: obligatoriu engleza fluent si optional franceza, sarba, araba;
• Cunostinte IT ( Microsoft Office).

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.