Ofiter Bancar Conformitate

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmăreşte respectarea prevederilor Legii 656/2002 pentru prevenirea şi sancţionarea spălării banilor şi aplicarea corespunzătoare a politicii Băncii în domeniile cunoaşterii clientelei şi combaterii spălării banilor şi a finanţării actelor de terorism
Monitorizează, analizează şi raportează tranzacţiile suspecte desfăşurate prin conturile clienţilor
Actualizează „lista neagră” a instituţiei
Monitorizează şi raportează autorităţilor (ONPCSB) tranzacţiile cu numerar, respectiv transferurile internaţionale care depăşesc limita de raportare
Urmăreşte conformitatea procedurilor interne cu legislaţia în vigoare şi monitorizează implementarea corespunzătoare a modificărilor legislative în procedurile Băncii
Analizează şi evaluează proiectele reglementărilor interne, noile produse şi servicii bancare din punct de vedere al conformităţii cu cadrul de reglementare în vigoare
Pregăteşte răspunsuri pentru cererile autorităţilor de furnizare de date şi informaţii
Efectuează periodic teste de conformitate
Contribuie la instruirea salariaţilor privind politicile de conformitate şi de AML, şi participă la cursurile de pregătire specifice

CERINTE

Studii superioare economice sau juridice
Minim 1 an experienţă într-un domeniu relevant
Experienţa în domeniul conformităţii/AML în cadrul unei bănci reprezintă un avantaj
Abilităţi de operare PC
Cunoaşterea limbii engleze, minim nivel mediu (scris şi vorbit)
Abilităţi de organizare şi prioritizare a propriei activităţi
Capacitate de analiză şi sinteză
Responsabilitate şi integritate
Aptitudini semnificative de comunicare, spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

iti oferim un loc de munca interesant si plin de provocari intr-un mediu international dinamic, caracterizat printr-o ierarhie simpla.

Documentele care insotesc aplicatia trebuie sa cuprinda motivele pentru care consideri ca te potrivesti postului pentru care aplici.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu. Cunostintele de matematica elementara, contabilitate si limba engleza de baza constituie un plus in evaluarea aplicatiei tale.

Toate aplicatiile sunt confidential

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.