Office Manager/ Testing Center Administrator

Learning Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Menținerea relațiilor cu clienții companiei;
• Activități de facturare, evidență clienți;
• Păstrarea evidenței documentelor: înregistrare, îndosariere, arhivare;
• Menținerea legăturii cu diverși furnizori de servicii;
• Întocmirea și asigurarea necesarului de consumabile și papetarie;
• Preagătirea de materiale și logistică pentru toate cursurile IT;
• Comandarea de manuale pentru training-uri;
• Planificarea, programarea, livrarea de examene pentru diferiți clienți prin centrele de testare Pearson VUE și Certiport;
• Informarea clientului cu privirea la examene/ certificări, procedura de programare și testare;
• Identificarea și remedierea situațiilor neprevăzute apărute în timpul derulării unui examen.

CERINTE

• Persoană cu studii superioare finalizate sau în curs de finalizare;
• Ai bune abilitățti de comunicare;
• Ai cunoștințe de limba engleza la un nivel mediu;
• Dai dovadă de amabilitate și diplomație;
• Ești o fire planificată ce pune accent pe rezultate și pe calitate;
• Ai abilități de lucru în echipă.

BENEFICII OFERITE

• Un mediu de lucru vesel;
• Traininguri;
• Program de vacanțe felexibil;
• Abonament pentru mobil;
• Cafea bună și ceaiuri.

Learning Solution este partener oficial autorizat în Romania (Microsoft Certified Partner), pentru a oferi suport și pregătire pentru produsele și tehnologiile Microsoft. Principala noastra activitatea este cea de learning, la care se adaugă partea de consultață și certificare.
De peste 10 ani instruim administratori de rețea, ingineri de sistem, administratori de baze de date, programatori, data analiști, etc prin traininguri tehnice ( Windows, Windows Server, SQL, SharePoint, Exchange) si traininguri pe partea de aplicații (Microsoft Office).
Trainerii noștri, certificati Microsoft, dispun de acces permanent la întreaga gamă de produse Microsoft și la cele mai noi informații tehnologice.
Pe lângă cunoștințele teoretice, instructorii noștri au și experiență practică, fiind implicați activ în proiecte de consultanță, implementare sau dezvoltare de soluții bazate pe tehnologii Microsoft.