Network & Security Engineer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferirea se suport tehnic de nivel 2 si nivel 3
Administrarea retelei interne si a retelelor clientilor
Administrarea politicilor de securitate ale retelei
Analiza periodica a infrastructurii retelelor si realizarea de propuneri de optimizare
Implementare de sisteme de monitorizare si proceduri interne
Traininguri pentru echipele de first level support
Dezvoltarea si implementarea solutiilor pentru clientii noi, in functie de cerintele proiectului
Testarea de echipamente si solutii noi pentru includerea acestora in portofoliul de servicii oferite catre client
Mentinerea legaturii cu echipele de suport extern si cu furnizorii de telecom

CERINTE

3-5 ani experienta in administrarea unei retele de tip Data Center sau ISP
Certificari CCNA/CCNP, CCNA Security
Experienta in administrarea de retele bazate pe echipamente Cisco (IOS, NX-OS, IOS-XE)
Cunostinte avansate protocoale de retea: STP, LACP, VTP, HSRP, BGP, EIGRP
Cunoasterea noitunilor de baza referitoare la securitatea retelelor (VPN, port Security, Firewall, ACLs, NAT, IPS, Content filtering)
Bune abilitati de comunicare si relationare
Cunoasterea limbii engleze
Permis categoria B

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).