NETWORK ENGINEER

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, unul dintre cei mai importanti jucatori din industria de curierat, cu o istorie de peste 20 de ani pe piata din Romania si acoperind 100% din teritoriul Romaniei:

Descrierea Jobului: Cautam un Network Engineer pentru Bucuresti.
Misiunea principala: Gestioneaza toate aspectele sistemului de comunicatii ale companiei

Responsabilitati
• Gestioneaza toate aspectele sistemului de comunicatii ale companiei incluzand intregul sistem de echipamente active hardware de tip ruter, switch-uri, centrala telefonica
CISCO PBX, retele wireless, sistemul de VLANs, sistemul de clase IP, comunicatiile pe fibra optica
• Gestioneaza toate aspectele de continuitate a serviciilor si de solutionare din cadrul sistemului de comunicatii alaturi de partenerii autorizati si colegii din cadrul IT
Operations
• Gestioneaza intregul sistem de tip firewall
• Gestioneaza intregul sistem de telefonie mobila, voce, date, sistemele VoIP, call manager
• Asigura suport constant departamentului Customer Service
• Gestioneaza contractele cu operatorii de comunicatie mobila inclusiv sistemul de facturare si monitorizeaza, revizuieste si optimizeaza permanent costurile cu sistemul de
comunicatii si telefonie.

CERINTE

Educație și experiență
• Studii superioare
• Minim 1 ani experiență pe o pozitie similara
• Expertiza cu tehnologiile LAN/WAN, POE, VLANs QoS, rutare dinamica
• Cunostinte solide in sistemele de comunicatii si telefonie bazate pe CISCO
• Cunostinte solide de Network Engineering and Administration in operatiuni precum: configurare /instalare/suport/troubleshoot Cisco ASA, Layer 3 Cisco Switches, wireless access points; DHCP
• Cunostinte de administrare si configurare a tehnologiilor de virtualizare
• Cunostinte Cisco IDS/IPS
• Cunostinte ale framework-ului ITIL
• Cunostinte sisteme de securitate IT
• Cunostințe de configurare IPSEC, MPLS, BGP, EIGRP
• Certificare CCNA. Oricare certificare Cisco suplimentara este un plus (CCNP; CCIE).
Alte cerințe
• Cunoștințe de MsOffice
• Limbă Engleză (bine)

Personalitate
• atenție la detalii, meticulozitate
• atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
• iniţiativă, spirit practic
• autonomie și independență

BENEFICII OFERITE

• Companie de top în România pe domeniul său si proiecte interesante
• Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
• Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
• Telefon mobil, abonament de voce și date, laptop
• Program de lucru flexibil
• Tichete de masa
• Pachet salarial motivant

O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro