.NET Developer

Equilobe Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Equilobe (www.equilobe.com) este o firma ce are ca principal obiect de activitate dezvoltarea solutiilor la cheie. Cu sediul in Bucuresti si infiintata in anul 2007 s-a specializat de-a lungul timpului in implementarea solutiilor tehnice pe platforma Microsoft avand parteneri in Olanda si SUA.

Cautam un programator .NET cu experienta de lucru de minim 3 ani obtinuta fie in cadrul unei companii fie in cadrul unor proiecte proprii.

CERINTE

3-5 ani experienta si cunostinte solide de OOP
Limbaje cunoscute: C#, XPath, XQuery, T-SQL
Experienta cu platforma Microsoft .NET
Experienta cu ADO.NET, Linq, Entity Framework si SQL Server.
Experienta in dezvoltarea site-urilor web folosind ASP.NET (de preferat ASP.NET MVC) si a aplicatiilor client folosind WPF/Silverlight

Bonusuri
Design Patterns
Utilizarea anterioara in proiecte a: Nhibernate, CastleProject (Windsor, Monorail)
Proiecte Web dezvoltate peste platforma DotNetNuke

BENEFICII OFERITE

Suport in obtinerea certificarilor Microsoft

Descriere Firma Equilobe (www.equilobe.com) este o firma ce are ca principal obiect de activitate dezvoltarea solutiilor la cheie. Cu sediul in Bucuresti si infiintata in anul 2007 s-a specializat de-a lungul timpului in implementarea solutiilor tehnice pe platforma Microsoft avand parteneri in Olanda si SUA.