National Key Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Mentine si dezvolta relatii profesionale cu clientii din portofoliu, de tip IKA
• Promoveaza produsele firmei prin prezentarea de mostre si receptarea feedback-ului de la acestia
• Identifica si prospecteaza piata pentru noii clienti
• Urmareste derularea contractelor cu clientii (respectarea termenelor, cantitati, preturi, livrare etc)
• Contacteaza si viziteaza clientii actuali si potentiali pentru prezentarea ofertei de produse pentru largirea vanzarii si dezvoltarea pietei
• Mentine si dezvolta volumul vanzarilor catre clientii sai conform targetului
• Intocmeste rapoarte si realizeaza analize lunare pe volum vanzari, nr. produse, profitabilitate etc
• Gestioneaza bugetul alocat portofoliului sau de clienti
• Participa la sedintele periodice propunand solutiile necesare
• Coordoneaza echipa formata din asistent key account si merchandiseri

CERINTE

- Experienta pe un post similar, minim 3 ani, in mezelri, constituie un avantaj
- Studii superioare in domeniul marketing sau economic
- Cursurile de specializare in domeniul vanzari, management, marketing, constituie un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- Disponibilitate pentru munca de teren
- Permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de performanta
- Automobil
- Laptop
- Telefon mobil
- Training-uri de dezvoltare a abilitatilor specifice activitatii