MS SQL 2005 DBA - Data Base Administrator

SC Iminent Technology SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere/Responsabilitati post.

Administreaza Baza de date MS SQL 2005 pe care se bazeaza intregul serviciu IMinent de pe Web si de pe Messenger;

Asigura coerenta technica a platformei si interconectarea cu restul technologiilor utilizate (.Net C#, WebServices, Flash, Win 32);

Participa la deciziile legate de tehnologie si de servicii si contribuie la ameliorarea sistemului prin propuneri inovatoare.

Colaborare cu echipa IT din Paris; deplasari la Paris.

CERINTE

Cunostiinte solide de administrare si optimizare de baze de date;

Solutie Microsoft SQL Server 2005;

Experienta minimum 2 ani;

Cunostinte de Analysis Services, Database Mirroring si replicare tranzactionala (Se considera plus);

Personalitate inovatoare si adaptabila;

Engleza si/sau Franceza fluent.

BENEFICII OFERITE

Salariu avantajos;

Posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic.

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti, o echipa tanara compusa din 20 de persoane repartizate intre Paris si Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger (MSN Live Messenger, Yahoo Messenger).

Iminent permite utilizatoriilor sai sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatiilor, dar sa si utilizeze continutul creat de catre departamentul sau de creatie.