Motion Graphics Designer

VFX Creative Studio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei prelua si executa cererile de la coordonatorul de productie
- Vei edita materiale video pentru evenimente corporate, videoclipuri, spoturi publicitare,
- Vei realiza filmulete animate, in tehnicile 2D flat animation, doodle video etc.
- Vei realiza elemente de grafica publicitara pentru mediul online (bannere animate)
Toate acestea cu ajutorul unei bune viziuni artistice, imbinate cu eficienta tehnica.

CERINTE

Esti cel/cea pe care il/o cautam, daca stapanesti bine Adobe After Effects, Illustrator, Premiere si Photoshop.

Esti colegul ideal, daca ai si cunostinte de Cinema 4D / 3Dmax si de Flash.

Altfel:
Esti o persoana eficienta, organizata, cu un bun management al timpului.
Printre calitatile tale se numara responsabilitatea, atentia la detalii si pasiunea pentru lucruri bine facute
Atunci cand este necesar, poti lucra rapid, dar fara sa neglijezi calitatea executiei
Esti o persoana creativa si gasesti calea cea mai simpla de a rezolva task-urile.

BENEFICII OFERITE

Preferam lucrul cu PFA sau firme, dar suntem deschisi si altor tipuri de colaborare.
Remuneratia este atractiva, in functie de experienta si de munca depusa.
Vei face parte dintr-o echipa tanara de profesionisti din Romania si vei lucra atat pe proiecte nationale, cat si internationale.

Asteptam CV-ul tau, impreuna cu portofoliul, la contact@onscreen.ro.

Studio de productie si post productie video cu 5 ani experienta in realizarea de videoclipuri, spoturi publicitare, prezentari video, doodle video, content pentru evenimente, video mapping.
www.OnScreen.ro