MONTATOR SPECIALITATEA: LACATUS MECANIC

HÖRMANN ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza, in regim controlat si planificat, activitatea de montaj si punere in functiune a instalatiilor de automatizare pentru porti si usi industriale si rezidentiale.
- Colaboreaza cu echipele de montaj, gestionari, personal livrari.
- Raspunde de obiectele si mijloacele fixe din dotare si de pastrarea lor in bune conditiuni.
- Raspunde de resursele finanicare care-i sunt incredintate, bunuri si valori in gestiune.
- Program de lucru: 8.00 ¿ 17.00.
- Ore suplimentare ¿ ocazional.

CERINTE

- Diploma / act de calificare pentru specialitatea de lacatua. Policalificarea reprezinta un avantaj.
- Carnet de conducere (seria B cel putin).
- Cazier.
- Referinte de la ultimul loc de munca.
- Experienta de minimum 6 luni intr-o pozitie similara.
- Capabil sa citeasca schite si desene tehnice si sa realizeze masuratori de cote pe teren.
- Capabil sa execute lucrari de lacatuserie si lucrari unde este necesara operatia de sudura (calificarea si ca sudor reprezinta un avantaj).
- Capabil sa execute confectii metalice simple (cadre de sprijin pentru usi si automatizari).
- Spirit practic.
- Punctual, ordonat, sociabil, cu spirit de echipa.
- Dispus la efort si lucru sub presiune, ocazional.
- Deschis la nou, dornic de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o firma multinationala cu sediul in Bucuresti, cu activitate in domeniul usilor industriale si rezidentiale.
- Contract de munca.
- Cursuri de instruire profesionala specifica in domeniul calitatii si al protectiei muncii.
- Salariu atractiv.
- Posibilitati de promovare.

Forma de organizare: societate cu raspundere limitata romana cu capital integral strain. Sucursala a Hörmann KG, Germania.
Domeniu de activitate: usi, porti, tocuri, actionari pentru domeniul rezidential si industrial - importator general, vanzari.