MODERATOR TV

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- Impreuna cu managerul, elaboreaza si planifica structura emisiunilor cu continut juridic.
- Contacteaza colaboratorii si planifica impreuna cu acestia emisiunile precum si continutul acestora.
- Valideaza cu superiorii ierrahici subiectele emisiunilor, planificarea filmarilor, termenele de realizare.
- Coordoneaza activitatile de pregatire si desfasurare ale emisiunii cu continut juridic.
- Modereaza emisiuni cu continut juridic.
- Mentine relatiile profesionale cu grupul de colaboratori.
- Prezinta managerului rapoarte si propuneri privind temele emisiunilor, propuneri de imbunatarire, analize privind ariile si subiectele de interes ale momentului etc.

CERINTE

- studii superioare finalizate, de preferat in domeniul comunicarii;
- aspect fizic placut si ingrijit;
- foarte bune cunostinte de limba romana;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare, inclusiv capacitatea de a vorbi in public;
- atitudine pozitiva, deschisa;
- dictie foarte buna, frazare, intonatie;
- cunostinte de tehnica interviului;
- responsabilitate, corectitudine si seriozitate;
- disponibilitate pentru program flexibil, inclusiv pentru week-end;
- experienta in domeniu constituie un avantaj, dar nu este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Despre noi:
Firma de media si publicitate care dezvolta proiecte diverse, unul dintre acestea fiind productia de programe TV. Oferim oportunitatea de a lucra atat in zona de realizare de emisuni TV cat si in alte proiecte ale firmei. Oferim si asteptam seriozitate si implicare.