Merchandiser in Hypermarketul CORA LUJERULUI - BUCURESTI

SC TIRAVIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasoara activitati de vanzare si promovare a produselor electrocasnicele Zass si Taurus in Hypermarketul CORA,pentru realizarea targetului lunar.
- asigura constant un stoc suficient de produse la raft
- solicita comenzi de marfa managerului de raion
- dispune produsele companiei pe rafturi, in conformitate cu acordul incheiat cu reprezentantii CORA
- negociaza cu seful de raion pentru obtinerea unor spatii cu vizibilitate maxima pe rafturi
- se asigura de semnalizarea optima a acestora prin utilizarea afiselor, pliantelor si a etichetelor de pret la raft
- monitorizeaza activitatea concurentei la acest nivel
- mentine in permanenta o buna relatie cu seful de raion din magazin.
- verificarea returului

CERINTE

- Persoana matura,responsabila si de incredere.
- Perceptie si memorie vizuala buna.
- Atentie distributiva,concentrare, mobilitate, selectivitate, rapiditate
- Spirit practic
- Abilitati de comunicare – Putere mare de convingere
- Capacitate de a lua decizii
- Implicare in realizarea sarcinilor de serviciu.
- Dorinta de a muncii - Capacitatea de a se descurca in conditii de stres
- Rezistenta la sarcini repetitive
- Rezistenta la oboseala
- Capacitatea de a muncii in echipa - Aspect fizic placut
- Motivatie
- cunostinte in utilizarea pachetului MS Office si a Internet-ului
- studii medii
- experienta in vanzari si scolarizarea in domeniu va fi apreciata

BENEFICII OFERITE

Contract de munca + salariul de baza + comision din vanzari.

DESCRIEREA FIRMEI

Infiintata in anul 2003,
Importator si distribuitor de produse electrocasnice Taurus.