Merchandiser

Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza produsele comercializate de catre firma în magazinele arondate;
- efectueaza vizite în magazine si analizeaza oportunitatile spatiului comercial;
- asigura vizibilitate optima, semnalare, expunere, evidentiere, intaietate produselor/materialelor promotionale;
- identifica situatii reale in teren si propune actiuni de merchandising specifice (idei, sugestii, forme noi de prezentare);
- viziteaza zonele prioritare - obiectivele specifice, furnizeaza informaţii despre concurenţă şi despre eventualele deficiente aparute în reteaua de distributie a firmei;
- mentine si dezvolta relatii profesionale cu toti partenerii interni şi externi (clienti, agentii de publicitate, firme de sondare de piată etc.).

CERINTE

Experienta in:
- domeniu (merchandising si promovare in marile lanturi de magazine);
- intr-o pozitie similara (merchandising produse non food) sau in domeniul vanzarii cu amanuntul.
Persoane entuziaste cu spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix;
- decont transport;
- program flexibil;
- bonuri de masa.

Companie nationala ce are obiect de activitate importul si distributia de birotica & papetarie si productie tipografica