MERCHANDISER

CITIUS-HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza utilizarea optima a spatiului asigurand expunerea maxima a produselor (la raft), in cadrul farmaciilor.
Aranjeaza/pozitioneaza produsele in functie de planograme si spatiul aferent, inclusiv materialele promotionale, display-uri, mese de prezentare. Asigura nivelul de stoc optim si dispunerea la raft a produselor astfel incit sa se realizeze cresterea rotatiei pe fiecare articol prezent in sortiment;
Pe durata promotiilor se asigura ca produsele aflate in promotie sunt semnalizate corespunzator la raft;
Mentine o relatie civilizata cu reprezentantii firmelor competitoare si cu reprezentantii farmaciilor din aria geografica alocata si in care isi desfasoara activitatea;
Verifica preturille de pe produse si etichetele;
Verifica termenul de valabilitate pentru produsele mercantizate;
Participa la inventarele periodice anuntate;

CERINTE

Persoana sociabila, cu bune abilitati de comunicare; motivata, responsabila, organizata, ordonata, disciplinata; persoana carismatica; capacitatea de a opera cu obiective/dead-line-uri/sarcini; flexibilitate; ascultare activa; atitudine pro-activa; entuziasm; cunostinte operare PC.
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

Citius HR este o companie de resurse umane ce ofer¿ servicii complete ¿i profesioniste ¿n domeniul resurselor umane.