Merchandiser

RADAR GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promoveaza produsele clientilor companiei sau produselor companiei angajatoare, in magazine
- realizeaza receptia produselor si a documentatiei aferente
- asigura constant un stoc suficient de produse
- dispune produsele companiei si ale clientilor companiei pe rafturi, in conformitate cu acordul incheiat cu reprezentantii magazinelor
- negociaza cu reprezentantii magazinelor pentru obtinerea unor spatii cu vizibilitate maxima pe rafturi
- coordoneaza activitatea de promovare in magazine
- raspunde de buna derulare a activitatii promoter-ilor
- se asigura de semnalizarea optima a acesteia prin utilizarea afiselor, pliantelor si a etichetelor de pret
- monitorizeaza activitatea concurentei la acest nivel
- mentine in permanenta o buna relatie cu seful de raion din magazin.

CERINTE

- aptitudini de comunicare si negociere
- abilitati organizatorice
- capabil sa lucreze in echipa
- utilizarea pachetului MS Office si a Internet-ului
- studii medii
- experienta minim 3 luni (pe un post similar sau in vanzari)
- domiciliul stabil in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta
- se ofera bonusuri in perioada promotiilor
- se ofera posibilitatea promovarii in cadrul companiei
- tichete transport

RADAR GROUP este lider in distributia de articole party si baloane. Aceste produse sunt distribuite in hipermarketuri, vandute prin magazine si sunt expediate prin coletarie rapida clientilor din intreaga tara. Activitatea firmei include realizarea de decoratiuni pentru evenimente, personalizarea de baloane si organizarea de cursuri de \"training\" pentru decoratori.