Medical Brand Manager (studii si experienta in domeniul medical/pharma)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Studii superioare finalizate in domeniul medical;
- Cursuri de specialitate;
- Nivel de expertiza in domeniul medical si biochimie;
- Minim 3 ani experienta manageriala pe o pozitie similara;
- Abilitati foarte bine dezvoltate de Networking in domeniul Medical & Pharma;
- Orientare spre rezultate;
- Abilitati de formator de echipa;
- Limba engleza la nivel avansat;

CERINTE

- Elaboreaza si implementeaza strategii de promovare, distributie si vanzare OTC-uri catre medici si farmacisti;
- Construieste si executa bugetul anual de marketing, distributie si promovare;
- Reprezinta compania si brandul in cadrul evenimentelor si in relatiile de afaceri, in limitele delegarilor ;
- Alaturi de CEO negociaza contracte comerciale si monitorizeaza respectarea conditiilor definite;
- Dezvolta si intretine relatii de afaceri pozitive cu leaderi de opinie din domeniul Medical & Pharma;
- Organizeaza si sustine prezentari de brand si prezentari de produs;
- Asigura suport consultativ in luarea deciziilor de dezvoltare a portofoliului cu noi articole;
- Elaboreaza documentatia necesara editarii continutului cataloagelor, materialelor informative de prezentare a produselor, cercetarilor de piata si garanteaza validitatea datelor;
- Recruteaza, angajeaza, antreneaza si evalueaza echipa de vanzare (reprezentanti medicali, reprezentanti telesales);
- Stabileste programe de lucru si obiective lunare de vanzare si promovare pentru echipa de reprezentanti medicali;
- Directioneaza eforturile echipei de reprezentanti medicali in scopul atingerii target-ului definit pentru fiecare arie de interes;
- Dezvolta si optimizeaza proceduri eficiente de lucru;
- Identifica posibilitati de dezvoltare a portofoliului de clienti existent;
- Raportare de specialitate.

BENEFICII OFERITE

- pachet financiar motivant;
- masina, telefon, laptop;
- mediu de lucru placut si profesionist.

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.