Medic veterinar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice unui medic veterinar pentru animale de companie.
Capacitatea de a diagnostica si a prescrie tratamente corespunzatoare;
Manopera si interventii chirurgicale;
Recomandarea de produse si vanzarea dietelor veterinare;
Prezentarea serviciilor oferite de cabinet clientilor;
Stabilirea necesarului de medicamente, accesorii si consumabile din cabinet;
Preluarea cazurilor generale sau a urgentelor si solutionarea lor;
Cosmetizarea animalelor (tuns igienic si cu model, toaletare, etc);
Mentinerea contactului cu furnizorii si colaboratorii societatii;
Efectuarea comenzilor si recepţionarea acestora.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa cunoasca activitatile de rutina intr-un cabinet veterinar
Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara cu experienta minima de 2 ani intr-un cabinet sau clinica veterinara, pe post similar;
Drept de libera practica a medicinei veterinare in Romania;
Cunoscator al procedurilor chirurgicale specifice (ex. mica chirurgie);
Sa aiba experienta in cosmetica canina;
Cunostinte de operare PC;
Abilitati bune de comunicare, planificare si de relationare cu clientii;
Persoana flexibila care sa se adapteze usor cerintelor.

BENEFICII OFERITE

• Angajare cu forma legala;
• Mediu de lucru placut, personal tanar;
• Program de lucru 6 ore pe zi, doua weekend-uri libere pe luna;
• Salariu fix + comision;
• Colaborare pe termen lung.

Cabinetul veterinar „Nobil Vet” este situat in sectorul 1, strada Carpenului nr. 35, in zona Giulesti, unde va intampinam cu o atmosfera calda si primitoare.

La noi vei avea parte de un mediu placut de lucru, un colectiv tanar, entuziast si primitor care te va intampina si te va ajuta sa te integrezi rapid.

Avem o activitate de 6 ani in domeniu, oferim servicii complete pentru animalele mici, servicii de asistenta veterinara, cosmetica/frizerie canina, consultanta privind ingrijirea si cresterea animalelor de companie.

In portofoliu nostru veti gasi: consultatii, tratamente, analize medicale veterinare, interventii chirurgicale, ecografii, tranchilizari la distanta cu sarbacana, vaccinari, deparazitari, implantare microcipuri si inregistrare RECS, eliberare pasaport UE, cosmetica veterinara, pet-shop, etc.

Daca vrei sa aflii mai multe despre noi, te asteptam pe pagina noastra de Facebook: www.facebook.com/cabinet.nobilvet/