Angajam medic veterinar

Nobil Cia Vet S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Capacitatea de a diagnostica si a prescrie tratamente corespunzatoare;
• Manopera si interventii chirurgicale;
• Recomandarea de produse si vanzarea dietelor veterinare;
• Prezentarea serviciilor oferite de cabinet clientilor;
• Stabilirea necesarului de medicamente, accesorii si consumabile din cabinet;
• Preluarea cazurilor generale sau a urgentelor si solutionarea lor;
• Cosmetizarea animalelor (tuns igienic si cu model, toaletare, etc);
• Mentinerea contactului cu furnizorii si colaboratorii societatii;
• Efectuarea comenzilor si recepţionarea acestora.

CERINTE

• Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara cu experienta minima de 2 ani intr-un cabinet sau clinica veterinara, pe post similar;
• Drept de libera practica a medicinei veterinare in Romania;
• Cunoscator al procedurilor chirurgicale specifice (ex. mica chirurgie);
• Sa aiba experienta in cosmetica canina;
• Cunostinte de operare PC;
• Abilitati bune de comunicare, planificare si de relationare cu clientii;
• Persoana flexibila care sa se adapteze usor cerintelor.

BENEFICII OFERITE

• Angajare cu forma legala;
• Mediu de lucru placut, personal tanar;
• Program de lucru 6 ore pe zi, doua weekend-uri libere pe luna;
• Salariu fix + comision;
• Seriozitate si colaborare pe termen lung.

Cabinetul veterinar „Nobil VET” este situat in sectorul 1, zona Giulesti, avand o activitate de 5 ani in domeniu. Oferim servicii de asistenta veterinara, cosmetica canina/felina, consultanta privind ingrijirea si cresterea animalelor de companie.

In portofoliu nostru veti gasi: consultatii, tratamente, terapie intensiva, analize medicale veterinare, interventii chirurgicale, vaccinari, deparazitari, implantare microcipuri si inregistrare RECS, eliberare pasaport UE, cosmetica veterinara, etc.