CONCURS - Medic Specialist-Medicină Generală la Serviciul Asistenţă Medicală.

CNAB

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigură asistența medico-chirurgicală de urgență în caz de accidente, evenimente de zbor și îmbolnăvir, în cabinet sau la locul unde este solicitat, pentru pasageri, însoțitorii acestora, personalul companiilor aeriene, precum și tuturor celor ce își desfășoară activitatea în perimetrul aeroportului, la solicitare.
Acordă asistență medicală curativo-profilactică, prin condultații curente, salariaților CNAB ce-și desfășoară activitatea la AIHCB/AIBB-AV.

Concursul va avea loc la data de 17.07.2018, ora 10:00 la sediul companiei.
La înscriere, candidații vor depune un dosar cu următoarele documente:
cerere înscriere;
C.V.;
carte identitate (xerocopie);
diploma de medic (xerocopie);
certificatul de Membru al Colegiului Medicilor din România cu viză valabilă (xerocopie);
certificatul de confirmare în specialitate (xerocopie);
certificat tip A5 privind starea sănătăţii;
declaraţie pe proprie răspundere că nu a fost condamnat(ă) pentru fapte penale;
alte acte de pregătire profesională (competenţă sau cursuri - xerocopie).
La depunerea dosarelor, candidații vor prezenta documentele solicitate și în original

CERINTE

Compania Naţională “AEROPORTURI BUCUREŞTI” – S.A., anunţă la concurs 5(cinci) posturi vacante și un post temporar vacant de Medic Specialist-Medicină Generală la Serviciul Asistenţă Medicală.absolvenţi ai Facultăţii de Medicină Generală;
La concurs se pot înscrie medici specialiști MG/MF, medici specialiști MG/MF cu competență în urgențe prespitalicești și medici specialiști de medicină de urgență.
cunoştinţe limba engleză - nivel minim de conversaţie;
cunoştinţe operare PC;
persoane cu rezistenţă fizică, responsabile, dinamice, cu multă stăpânire de sine, care să acţioneze prompt în acordarea asistenţei medicale de urgenţă;
disponibilitate pentru programul de lucru la tură și în condiţii de stres.

Compania Naţională “AEROPORTURI BUCUREŞTI” – S.A. este societate comercială și funcționează în baza prevederilor Legii nr.31/1990 cu modificărle și completările ulterioare și ale HG. nr. 1208/2009. In consecință, concursul nu intră sub incidența ORD. M.S. nr. 869/2015, astfel încât nu se va acorda notă pentru documentele depuse la dosarul de înscriere la concurs.