MEDIC MEDICINA DE LABORATOR

Medical Group Romgermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Executa determinarile din cadrul departamentului/departamentelor,
conform procedurilor specifice
• Raspunde de corectitudinea efectuarii si raportarii rezultatelor
• Efectueaza calibrari, ruleaza controale interne de calitate
• Valideaza buletinele de analiza prin semnatura
• Vizeaza si valideaza metodele de incercare utilizate
• Inregistreaza analizele in lista de lucru daca este cazul
• Asigura confidentialitatea datelor si informatiilor cu care vine in
contact
• Verifica starea de functionare a echipamentelor
contact.
• Verifica modul de pastrare si utilizare a materialelor de referinta
• Asigura conditiile de pastrare stipulate in certificatele materialelor
de referinta;
• Raspunde pentru respectarea circuitului de lucru

CERINTE

Studii superioare de specialitate - Facultate de Medicina ( specialitate medicina de laborator)
Cunoasterea si respectarea codului de deontologie profesionala, precum si a normelor specifice profesiei
Bune abilitati de utilizare a echipamentelor si a aparaturii de laborator
Certificat de membru si malpraxis valabil

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate pot aplica la carmen.draghici@clinicaromgermed.ro

Medical Group RomGerMed este este una dintre cele mai mari Companii de Servicii Medicale din Romania, fiind singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Aflata intr-o puternica expansiune, Compania RomGerMed ofera servicii medicale clinice, de laborator, Medicina de Urgenta si Medicina Muncii la nivel national.