Medic BRD Asigurari de Viata

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Evaluarea din punct de vedere medical a dosarelor de subscriere si daune
-Implicarea in actualizarea normelor de control al riscurilor in ceea ce priveste riscul asigurabil din punct de vedere medical (stabilirea analizelor medicale pentru fiecare clasa de risc, etc)
-Implicarea in crearea si actualizarea documentelor referitoare la gestiunea subscrierilor/ daunelor din punct de vedere medical: formulare de analize medicale, chestionare medicale, rapoarte medicale;
-Instruieste angajatii din departamentul Operatiuni (Subscriere si Daune) referitor la cazurile medicale/boli, etc
-Reprezinta compania intr-o maniera pozitiva si constructive in relatiile cu partenerii de afaceri si autoritat

CERINTE

-Studii superioare finalizate (medicale, diploma/atestat de medic practician cu experienta in domeniul medical)
-Experienta in domeniul despagubirilor pentru asigurari de viata – minim 5 ani
-Experienta in evaluarea riscului asigurabil (underwriting) – avantaj
-Experienta in relatia cu clinicile
-Experienta in domeniul asigurarilor: credit life si protectie
-Cunostinte PS – aplicatii MS Office
-Limbi straine: engleza – nivel avansat, franceza avantaj
-Buna adaptabilitate si capacitate de reactive rapida la solicitari
-Foarte bune capacitate de relationare si pro-activitate
-Analiza si interpretarea datelor/ Evaluarea informatiilor
-Atentie la detalii
-Autonomie si initiativa
-Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- Contract pe perioada determinata de 1 an
- Posibilitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.