Mecanic Intretinere si Reparatii

AFI Platforme s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati principale:
- Sub instructiunile directorului general, va participa la intretinerea si reparatiile platformelor, echipamentelor si vehicolelor companiei. Va asigura calitatea si respectarea procedurilor stabilite si comunicate in prealabil de companie.
Responsabilitati esentiale:.
- responsabil cu la intretinerea si reparatiile platformelor, echipamentelor si vehicolelor companiei
- sa faca recomandari si schimbari pentru imbunatatirea sistemului si standardelor existente.
- sa mentina inregistrarile periodice ale verificarilor de intretinere, comenzi, piese de schimb, ore suplimentare si costuri, inventarul pieselor de schimb si alte evidente relationate de acestea..
- sa participe la testarea platformelor,vehicolelor si echipamentelor companiei in relatia cu forurile in masura ca : ISCIR ;
- sa supravegheze si sa utilizeze toate echipamentele si uneltele destinate diagnozei si sudurii.
- functii auxiliare: sa se supuna tuturor regulilor si procedurilor stabilite pentru aria de lucru.
- sa performeze toate indatoririle si responsabilitatile cerute.
- Calificari: Operare , service si intelegere a platformelor, vehicolelor si echipamentelor, planurilor de intretinere si programului de reparatii.

CERINTE

- capabil sa comunice clar si concis in limba romana verbal si in scris , engleza constituie un avantaj
- capabil sa tina evidenta pentru o gama larga de inregistrari ale stocurilor si reparatiilor
- capabil sa foloseasca si manuiasca o gama larga de unelte de testare si echipamente mecanice in deplina siguranta.
- capabil sa puna un diagniostic mecanic electric sau hydraulic estimind piesele, costul si timpul necesar reparatiei.
- sa adere si sa asigure la regulile de siguranta in munca
- sa pregateasca fise de reparatii concise si clare.
- sa lucreze independent in absenta unui supraveghetor.
- Educatie si experienta:orice combinatie de educatie si experienta va oferi cu siguranta cunostintele necesare pentru a va califica pentru aceasta pozitie. Diploma de bacalaoreat, si specializare in constructia de masini si echipamente, intretinere si reparatii.
- Experienta:Cel putin 3 ani de experienta in domeniu reparatiilor, intretinerii de masini sau echipamente hidraulice si diesel.
- Diplome si certificate:Permis de conducere categoria B, cat C+E constituie un avantaj
- Cerinte psihice si conditii de munca:Mediu de lucru:.Mediu de lucru este atelier, sunt posibile deplasari pe teren ceea ce presupune munca in aer liber, expunere la vreme, noroi, praf.
- Mobilitate: sa mearga sau stea o perioada de timp conducind si testind echipament motorizat la inaltimi pina la 30 de m.
- Visiune: Viziune clara , inclinatie catre diagnosticare si reparatii mecanice
- Alti factori:In cazuri exceptionale e posibil sa fie necesar sa se lucreze ore suplimentare inclusiv seri si week-end-uri, vor aparea deasemenea situatii in care vor trebui facute calatorii in afara orasului pentru reparatii sau in afara tarii pentru cursuri.

AFI Platforme este o companie germana, prezenta pe piata Romaneasca a furnizorilor de utilaje de lucru la inaltime din 2007.va oferim oportunitatea unei cariere intr-o companie serioasa si cu o evolutie rapida, intr-un mediu prietenos si fara stres.
Va rog trimite-ti CV la: info@afirent.ro