Marketing Specialist (voluntariat)

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvolta si implementeaza planurile si strategiile generale de promovare a brand-ului si a proiectelor Asociatiei;
• Sustine echipa in realizarea de materiale promotionale pentru diverse proiecte, interne sau externe (crearea de afise, flyere, printuri, materiale de prezentare, sloganuri etc) – colaborare cu Graphic Designer;
• Identfica segmentele tinta carora se adreseaza proiectele si realizarea diverselor cercetari necesare Asociatiei;
• Mentine si consolideaza relatiile cu colaboratorii din aria de specialitate (diversi parteneri, publicitate, media etc.).

CERINTE

• Student sau absolvent de studii superioare;
• Minim 1-2 ani experienta in Marketing (experienta intr-un ONG reprezinta un avantaj);
• Pasiune pentru voluntariat si disponibilitate de implicare;
• Creativitate, originalitate, adaptabilitate, spirit de echipa;
• Abilitati de comunicare si analiza, atitudine proactiva;
• Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point).

Mentionam ca pozitia nu este salarizata, fiind activitate de voluntariat.

Vom lua in considerare doar aplicatiile depuse conform pasilor descrisi pe site-ul nostru: http://www.younginitiative.org/recrutare.php

BENEFICII OFERITE

• Un mediu aparte, dinamic si profesionist;
• Oportunitatea de implicare in proiecte variate, relevante pentru comunitate;
• Sprijin in creionarea pasilor catre cariera dorita;
• Certificat de voluntariat care va ingloba si un rezumat al performantelor, de-a lungul implicarii in Asociatie;
• O experienta utila, distractiva, de neuitat :)

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.