MARKETING PRODUCT MANAGER

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza pietei (marimea pietei, segmentarea pietei, concurenta, canalul de distributie, segmentarea clientilor, definirea nevoilor si oportunitatilor);
- Definirea gamei nucleu a produselor adaptate pietei si tarii (nivelul pretului, corectarea finala a catalogului de produse) ;
- Definirea lansarii de produse si actiuni promotionale (produse, tinta comerciala si tinta client, comunicarea obiectivelor, bugete, mijloace, planificare, testare, feedback)
- Asigurarea suportului pentru departamentul de Vanzari pentru proiectele mari;
- Analiza statistica a vanzarilor si previziuni de vanzari;

CERINTE

- Studii superioare in Inginerie, Economie sau Marketing; (prezinta avantaj studiile superioare in domeniul Ingineriei Electrice sau Electronice);
- Experienta prealabila intr-un post similar de minim 3 ani;
- Buna cunoastere a pietei echipamentelor electrice (avantaj);
- Experienta de munca pe teren sau site (avantaj);
- Bune cunostinte de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, telefon mobil, bonusuri

In prezent, Pluri Consultants iti ofera oportunitatea de a evolua in cariera si de a lucra in echipa de profesionisti a unuia dintre clientii sai, lider mondial in domeniul aparatajului electric de joasa tensiune.