Marketing online agent

S.C AMRO ELECTRONIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul IDEAL

Jobul se adreseaza persoanelor pasionate de internet, care au un minim de cunostinte despre marketing online - SEO si presupune invatarea "din mers".

Are capacitatea si disponibilitatea de a se familiariza cu echipamentele si brandurile din portofoliu;
Are cunostinte de promovare in mediul online si optimizare SEO on si off page;
Activ pe retelele de socializare: Facebook, Google+, Pinterest;
Cunostinte de Microsoft Office (inclusiv Outlook);
Pasionat de internet, publicitate;
Persoana organizata, autodidacta, dornica de a invata lucruri noi.

CERINTE

Responsabilitati:

Managementul website-urilor companiei: amro.ro, axialacustic.ro si echipamente-audio-profesionale.ro: adaugare/ editare continut text, imagine si video; reportare erori de programare, legaturi rupte (broken links), continut duplicat, promotii curente;
Gestionare conturilor de social media prin
adaugarea constanta de continut, in principal pe Facebook, Google +, Pinterest, Youtube;
Elaborare materiale scrise precum: comunicate de presa, advertoriale si articole de interes pentru publicul vizat, atat pe blogurile proprii, cat si pe resurse externe;

Alte tipuri de continut: mesaje publicitare si descrieri de produs pentru cataloage de afaceri, directoare;
Identificare noi oportunitati de promovare in mediul online si aplicarea unor instrumente de analiza si masurare a rezultatelor (ex. Google Analytics);
Actualizarea bazelor de date cu clienti;
Comunicarea cu furnizorii de servicii de gazduire, programare, webdesign;
Research si colectare de date din segmentul de activitate al firmei, concurenta, produse, servicii, preturi.

AMRO Grup importa si distribuie in Romania sisteme audio, echipamente sonorizare si lumini profesionale, fiind recunoscut ca principal furnizor pe piata echipamentelor audio profesionale. Firma propune solutii complete pentru clienti: consiliere, proiectare si service in garantie si postgarantie.