Marketing Manager

Junior Soft

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
Promovarea imaginii companiei, studiul pietei si al concurentei, atragerea de noi clienti si/sau noi segmente de piata

Responsabilitati:
- Dezvoltarea, implementarea si monitorizarea strategiei de marketing;
- Conceperea campaniilor de marketing;
- Organizarea canalelor de distributie nationale;
- Analiza concurentei si efectuarea studiilor de piata (structurarea pietei, clienti actuali, clienti potentiali, analiza competitorilor) ;
- Proiectarea chestionarelor pentru studiul pietei;
- Promovarea imaginii si produselor companiei;
- Pregatirea materialelor pentru promotii, articole de presa, cataloage, fluturasi, banere, obiecte personalizate, etc. si supervizarea realizarii lor;
- Intocmirea planului de publicitate al organizatiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);
- Realizarea materialelor pentru updatarea regulata a paginii web;
- Intocmirea de rapoarte periodice despe produsele companiei, impactul acestora pe piata, insotite de sugestiile si propunerile de sporire a cotei de piata;

CERINTE

- Studii superioare in domeniul marketingului;
- Buna intelegere a pietei si experienta pe o pozitie similara - minim 3 ani;
- Abilitati organizatorice;
- Creativitate;
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office si Internet);

BENEFICII OFERITE

- Telefon;
- Salariu motivant in functie de performante;

DESCRIEREA FIRMEI

Dezvoltare si implementare solutii informatice

Candidatilor selectati li se ofera posibilitatea de a lucra intr-un mediu de lucru modern, provocator, intr-o atmosfera colegiala. Ei isi vor putea dezvolta pregatirea profesionala si valorifica cunostintele si potentialul in cadrul unei echipe care urmareste cresterea performantei si eficientei.