Marketing Executive Specialist

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură menţinerea la zi a informaţiilor publice despre companie în cataloage de afaceri, grupuri profesionale, site-uri terte sau în orice sistem de afişare publică, internă sau externă.
• Asigură menţinerea la zi a informaţiilor în sistemele informatice (Repository, File Server, CRM).
• Asigură suport în realizarea conţinutului materialelor de prezentare la nivel de companie, precum şi în broşuri, studii de caz, discursuri sau alte materiale necesare promovării soluţiilor Star Storage.
• Asigură suport logistic şi organizatoric în toate evenimentele interne sau externe şi înregistrează în CRM indicatorii specifici agreaţi.
• Centralizează şi raportează indicatorii tuturor evenimentelor Star Storage, on-line sau off-line, locale sau internaţionale;
• Urmăreşte semnarea documentelor legale necesare derulării activităţilor şi înregistrarea acestora în sistem;
• Centralizează facturi aferente departamentului marketing si menţine relaţia cu departamentul financiar în vederea plăţilor;
• Asigură suport pentru realizarea de studii de piata secundare (desktop research). Centralizează informaţiile referitoare la evoluţia pieţei, tendinţe pe fiecare linie de business în parte, competiţie, etc;
• Menţine relaţiile cu furnizorii necesari departamentului de marketing şi realizează rapoarte comparative de preţuri;
• Supervizează producţia materialelor promoţionale şi a celor de comunicare (centralizare, monitorizare şi actualizare ale materialelor la raft);
• Se asigură că toate materialele produse sunt cunoscute şi aprobate de şeful direct;
• Informează imediat superiorul direct la apariţia oricărei probleme importante care poate avea impact asupra desfăşurării activităţii sale.
• Realizează alte sarcini operaţionale necesare în contextul atribuţiilor de serviciu.

CERINTE

• Abilitatea de a sintetiza cantitati mari de informatie
• Cunostinte in domeniul cercetarii de piata/cantitativ/calitativ/cercetare secundara
• Cunostinte de analiza a portofoliului de solutii si produse Star Storage
• Cunostinte de Statistica
• Specializare in Relatii Publice, Cormunicare Corporate, Dezvoltare Sustenabila
• Abilitati de a traduce in si din limba engleza
• Abilitati de comunicare interpersonala, prezentare, lucru in echipa
• Abilitatea de a implementa proiecte end to end
• Cunostinte avansate de limba engleza; cunostinte operare PC.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).