MARKETING DIRECTOR - FMCG

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si implementeaza strategia si politicile de marketing ale companiei
- Elaboreaza si deruleaza planul anul de marketing
- Initiaza actiuni in vederea promovarii imaginii companiei, pregateste materiale promotiale si initiaza si deruleaza activitati de reclama si publicitate, alaturi de companiile de publicitate cu care colaboreaza
- Intocmeste, impreuna cu echipa proprie, calendarul de evenimente
- Monitorizeaza si evalueaza campaniile de marketing
- Identifica si analizeaza oportunitatile de piata
- Concepe planuri si instrumente de cercetare de piata, centralizeaza si prelucreaza datele, elaboreaza concluzii
- Creeaza strategii si politici de fidelizare a clientilor si coordoneaza implementarea acestora
- Elaboreaza bugetul de marketing si urmareste incadrarea in cheltuielile bugetate
- Elaboreaza calcule si studii de prognoza in domeniul vanzarii produselor
- Propune si respecta incadrarea activitatilor de marketing in bugetul aprobat.

CERINTE

- Studii superioare, specializare in domeniul marketing-ului (facultate sau master, alte cursuri postuniversitare de specializare)
-Experienta in domeniu: experienta anterioara in marketing minim 5 ani
- Experienta pe post: experienta anterioara intr-un post de top management (Manager/Director Marketing) - minim 5 ani. Experienta in FMCG prezinta un real avantaj
- Experienta in initierea, coordonarea si evaluarea campaniilor ATL si BTL
- Cunostinte si experienta previzionare si urmarire bugete pe categorii si grupe de produse
- Experienta in lansare game noi produse – constituie de asemenea un avantaj
- Capacitate de planificare si analiza, de sistematizare, control si prevedere a activitatii de marketing
- Limba engleza – nivel avansat
- Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor concrete, a studiilor de marketing
- Persoana dinamica, energica, implicata, creativa, entuziasta
- Excelente abilitati de comunicare si orientare catre rezultate.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d