MANGER PRODUS – VANZARI (Dep Mobilier si Usi)

LUXURY INTERIORS DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Aduce contributia sa la dezvoltarea strategiei de vanzari si o pune in aplicare in scopul de a asigura atingerea tintelor de business ale companiei.
- Managerul de produs va elabora si implementa planul de marketing si vanzari pentru produsele din portofoliu ( incluzand strategie de preturi, analiza competitiei, negocieri cu potentiali furnizori de materii prime sau produse finite, plan de vanzari si implementarea lui).
- Prezentarea, promovarea și vânzarea produselor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei.
- Analizarea cerințelor potențialilor clienți.
- Particularizarea ofertei de produse și servicii pentru fiecare potențial beneficiar.
- Menținerea și dezvoltarea relației cu clienții existenți.
- Negocierea și încheierea de noi contracte.
- Asigurarea serviciilor de consultanță pre și post vânzare pentru clienți.
- Efectuarea de prezentări de produse, prezentări tehnice și demonstrații.
- Participare intensă și activă la realizarea obiectivelor calitative și cantitative ale echipei la atingerea targetului de vânzări.
- Urmărirea derulării și finalizării contractelor.
- Întocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

- Absolvent Facultate;
- Min 2-3 ani in pozitie similara (vanzari B/C si B/B);
- Soft skills : leadership, abilitati de negociere – orientate catre rezultat, gândire analitică, spirit de echipă și cooperare, flexibilitate, organizat și abilități structurate, asertiv, comunicativ, abilități de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor; dorinta de dezvoltare profesionala;
- Professional skills: cunoasterea produselor, familiar cu detaliile tehnice, limba Engleza fluent, limba Italiana – avantaj, cunostinte de program de grafica (3D Max, etc), cunostinte PC (Excel, Word, Power Point); dispus la munca de teren;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Autorism de serviciu, laptop, telefon
- Mediu de lucru elegant si rafinat
- Plan de bonusare in concordanta cu rezultatele
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale, intr-un colectiv dedicat si dinamic.

LUXURY INTERIORS DESIGN srl cu capital privat 100% romanesc are activitati de productie, import si distribuitie de produse de cea mai inalta calitate pentru amenajarea spatiilor interioare si exterioare. Din gama de produse comercializate fac parte: TAPET, PERDELE, PROFILE DECORATIVE, MOCHETA, PARCHET, GRESIE SI FAIANTA, USI, PRODUCTIE DE MOBILIER LA COMANDA, PRODUCTIE DE PROFILE DECORATIVE DE FATADA, CORPURI DE ILUMINAT, etc.