Manager Vanzari - HoReCa

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie de import si distributie produse congelate patiserie/paine/deserturi, cautam o persoana pentru

Manager Vanzari HoReCa (liniile aeriene, hoteluri 3-5 stele, benzinarii, cafenele)

Obiective
- Crestere vanzari prin achizitii directe conturi/clienti cheie HoReCa si cresterea gamei pe structura de clienti existenta;
- Intarirea echipei de vanzari prin recrutare/ coaching si leadership;
- Dublarea vanzarilor in 2010 prin extinderea parteneriatelor cu distribuitori la nivel national (in prezent 2);
- Recrutare agenti vanzari locati in teritoriu care sa sprijine distribuitorii parteneri;

CERINTE

Profil
- Operational - sa cunoasca clienti directi/ sa aiba contacte in piata - sa fi dovedit ca a crescut un portofoliu de clienti;
- Leadership/coaching - coordonare si dezvoltare echipa de vanzari;
- Management (min. 2-3 ani: stabilire targete, cunoastere riscuri piata - ex. vanzari versus incasare, indeplinire/depasire targete);
- Experienta similara: min. 7 ani din care min. 2 coordonare/management;
- Persoana hotarata, implicata si cu bune abilitati de vanzare.
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Oferta
Salariu competitiv, in functie de experienta si rezultate, posibilitate de dezvoltare intr-o companie in ascensiune.

Toate aplicatiile sunt strict confidentiale.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Consulting & Recruitment