Manager Vanzari Directe Rezidential

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

COMERCIAL - SEGMENT REZIDENTIAL ROMANIA; Divizia Managementul Vanzarilor Romania

SCOP: Responsabil pentru definirea și implementarea strategiei D2D si TFT pentru Serviciile Fixe si Mobile, în scopul de a se asigura că obiectivele de vanzari cantitative și calitative in regiuni sunt îndeplinite și în conformitate cu obiectivele companiei.

Responabilitati principale:

* Defineste, planifica si organizeaza strategia D2D si TFD pentru Serviciile Fixe si Mobile;
* Responsabil de performanta agentilor D2D, iar cand este necesar, propune actiuni corective;
* Gestioneaza si dezvolta bugetele operationale ale D2D si TFD la nivel regional si national;
* Coordoneaza activitatea de monitorizare a activitatiilor competitorilor si propune actiuni;
* Optimizeaza stocurile canalelor de vanzari;
* Se asigura ca procedurile Companiei sunt respectate in activitatile zilnice
* Supravegheza si coordoneaza monitorizarea zilnica a vanzarilor, a instalarilor si operatiunilor D2D si TFD la nivel regional si national
* Analizeaza/investigheaza oportunitatile de piata pentru a dezvolta vanzarile D2D si TFD in functie de disponibilitatea retelei externalizate/ francizei.
* Ofera support in implementarea retelei si pastreaza relatii stranse cu Directia Executiva Operatiuni si Tehnologie Romania.

CERINTE

Studii:

* Studii superioare;

Experienţa în muncă:

* Cel putin 5 ani experienta in vanzari si negocieri (de preferinta in telecomunicatii);
* Cel putin 5 ani experienta manageriala;

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:

* Foarte bune abilitati interpersonale si de comunicare;
* Orientat spre rezultate si rezolvarea problemelor;
* Proactivitate si pozitivism;
* Gandire strategica si initiativa;
* Capacitate de sintetiza si analiza;
* Cunoştinţe de limba engleză, nivel avansat;

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...