Manager Vanzari automatizari si curenti slabi

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Cerceteaza permanent piata de automatizari, tablouri electrice si curenti slabi, identifica si contacteaza potentialii clienti, actualizeaza baza de date cu noile contacte;

- Urmareste sursele de informare privind organizarea de licitatii si colaboreaza cu superiorul direct pentru selectarea oportunitatilor de interes pentru companie;

- Realizeaza prezentari ale produselor si serviciilor si le sustine in cadrul intalnirilor cu clientii;

- Intocmeste – impreuna cu departamentul de ofertare - oferta din punct de vedere tehnico-financiar;

- Intocmeste raportari saptamanale privind activitatea desfasurata;

CERINTE

Cerinte:

- Studii superioare tehnice;

- Experienta profesionala de minim 5 ani in proiecte de automatizari / curenti slabi;

- Cunostinte privind echipamente si solutii de automatizare si curenti slabi;

- Cunostinte de operare pe calculator (MS Office, Internet);

- Cunoasterea pietei in domeniul instalatiilor;

- Cunostinte in domeniul vanzarilor;

- Cunostinte in domeniul licitatiilor publice;

- Cunostinte de limba engleza (nivel avansat);

- Permis de conducere;

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente ale caror competenta acopera o gama larga de servicii in domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

- De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
- De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
- De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:
UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati