Manager vanzari

Soft-Temax SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Implementeaza strategia de vanzari si politica firmei;
-Realizeaza si implementeaza planuri de actiune pentru indeplinirea obiectivelor;
-Urmareste realizarea obiectivelor;
-Dezvolta activitatea de vanzare a companiei (identifica oportunitatile in vanzari);
-Promoveaza in sistem de distributie produsele companiei ;
-Creeaza si dezvolta relatii de parteneriat cu clientii;
-Analizeaza si propune solutii pentru cresterea vanzarilor.
-Asigura un echilibru permanent al costurilor operationale;
-Coordoneaza intreaga activitate de vanzari ( pentru zona arondata) in scopul realizarii planului de vanzari.
-Se asigura ca procedurile si standardele companiei sunt respectate in totalitate

CERINTE

Abilitati de vanzare, planificare, organizare, delegare, control si comunicare;

- studii superioare;
- cunoasterea limbii engleze nivel mediu
- foarte buna cunoastere a realitatilor economice, a potentialului economic al zonei avute in administrare
- experienta de minim 1 an in activitate manageriala executiva intr-o pozitie similara;
- cunoasterea produselor firmei, dupa un training ;
- orientare spre atingerea obiectivelor;
- foarte buna capacitate decizionala;
- abilitati de planificare bugetara, eficientizarea activitatii inclusiv prin controlul costurilor
- dinamism, perseverenta, aptitudini strategice;
- abilitati de comunicare si negociere;
- bune cunostinte operare calculator: Microsoft Office (Word, Excel); cunoastere SAP- constituie avantaj
- permis de conducere categoria B,

BENEFICII OFERITE

Respect si evolutie intr-o companie de succes
Masina de servici, laptop cu acces la internet, telefon
Bonusuri in functie de performante

- Doar candidatii selectati vor fi contactati ( uzual pana la 5% din totalul candidatilor)

DESCRIEREA FIRMEI

Pentru mai multe detalii intra ACUM pe http://www.temax.ro