Manager vanzari

CONSULTANT AA BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Studiaza atent piata de profil in vederea identificarii de noi oportunitati de business;
-Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti persoane fizice si juridice carora le prezinta ofertele de pachete financiare ale companiei;
-Finalizeaza procesul de vanzare prin obtinerea agreement-ului de la client si incheie politele de asigurare;
-Gestioneaza portofoliul de clienti;
-Formeaza o echipa de consultanti profesionisti

CERINTE

-Excelente abilitati de utilizare a computerului (Word, Excel)
-Experienta in asigurari
-Calitati manageriale evidente (pentru planificare, organizare, delegare, coordonare, control)
-Dinamism si adaptabilitate
-Deosebite abilitati de comunicare, prezentare si negociere.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

BENEFICII OFERITE

Consultant A.A. broker de asigurare SRL intermediaza toate tipurile de asigurari pentru majoritatea asiguratorilor din Romaina, oferind servicii de calitate, cele mai bune solutii pentru client si consultanta permanenta in domeniul asigurarilor.

Ne preocupa in permanenta servisarea de inalta calitate a clientilor nostri si satisfacerea necesitatilor; motiv pentru care flexibilitatea, confidentialitatea si increderea sunt atribute de baza ale echipei noastre de profesionisti.

Oferim astfel servicii de consultanta in asigurari, personalizate pentru fiecare dintre clientii nostri, acoperind toate zonele de interes ale acestora, persoane fizice sau juridice.

Oferta specifica postului:
-Training si cursuri specifice domeniului asigurarilor
-Mediu de lucru deosebit in cadul unei echipe tinere de profesionisti
-Dezvoltare personala si profesionala permanenta
-Comision progresiv in functie de rezultate
-Mijloace de lucru moderne puse la dispozitie
-Oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne in domeniul asigurarilor.

DESCRIEREA FIRMEI

Broker asigurari
www.consultantaa.ro