MANAGER VANZARI

Scop Computers SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:
Coordonarea unei echipe de Account Managers (3-6 persoane) in vederea realizarii planului de vanzari si a obiectivelor si sarcinilor legate de promovarea echipamentelor, serviciilor si a imaginii companiei .

Descrierea postului:
- Propune si implementeaza strategii de vanzare a echipamentelor si solutiilor IT;
- Identifica oportunitati de dezvoltare in piata si urmareste acoperirea pietei locale;
- Implementaza/propune programe de masurare a satisfactiei clientilor ?i ia masurile de corectie necesare;
- Seteaza obiective pentru Account Managers si monitorizeaza activitatea si rezultatele acestora;
- Evalueaza periodic activitatea celor care ii raporteaza direct;
- Urmareste realizarea si depasirea planului de catre echipa de vanzari;
- Propune traininguri de produs soft-skills in vederea cresterii performantei echipei coordonate direct.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Cel putin 2 ani de experienta in managementul unei echipe de vanzari (de cel putin 3 persoane);
- Experienta in vanzari de cel putin 6 ani;
- Experienta in piata de IT&C reprezinta un avantaj;
- Excelente abilitati de vanzare si negociere;
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare a activitatilor;
- Capacitatea de a motiva, influenta si conduce o echipa;
- Intelegere asupra dinamicii pietei IT si a cerintelor clientilor;
- Cunostinte de operare PC;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba Engleza – nivel avansat;

BENEFICII OFERITE

Pachetul de beneficii include parte fixa si parte variabila in functie de gradul de indeplinire a obiectivelor, bonus anual, tichete de masa, telefon, laptop si masina.

Intre firmele de distributie de echipamente si solutii IT&C din Romania, Scop Computers si-a castigat o certa reputatie. In cei peste 12 ani de activitate, compania a reusit deopotriva sa impulsioneze dezvoltarea pietei de profil si sa-i satisfaca exigentele.

SCOP este prezenta in trei sectoare de afaceri, fiecare dintre acestea concentrandu-se asupra unor misiuni, parteneri si clienti diferiti: Distributie IT (branduri: Toshiba, HP, Fujitsu-Siemens, Acer), Sisteme de Procesare a Documentelor si Solutii IT (networking si securitate) – www.scop.ro