Manager segment nonalimentar

SC Romania Hypermarche SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea ta este sa planifici, organizezi si coordonezi activitatea segmentului (raionului) gestionat in vederea atingerii obiectivelor comerciale si a satisfacerii clientilor
- supervizezi aprovizionarea, semnalizarea si mercantizarea produselor din segmentul gestionat
- coordonezi echipa din subordine, raspunzand de recrutarea, dezvoltarea si planificarea angajatilor
- esti responsabil de gestiunea raionului: stocuri, vanzari, pierderi, etc
- te preocupi activ de nevoile si solicitarile clientilor prin serviciile si produsele oferite de raionul rau
- organizezi, coordonezi si verifici inventarele periodice pe raionul gestionat

CERINTE

- experienta in segmentul nonalimentar/retail de minim 1 an
- bune cunostinte de lucru la calculator (Microsoft Office, etc)
- cursuri in domeniul comercial/vanzari, negociere, management - reprezinta un avantaj;
- capacitate rapida de decizie, orientare client
- disponibilitate de lucru in ture (2 schimburi) si in weekend (cu respectarea standardelor legale, 5 zile/saptamana)
- adaptabilitate si gestiune a schimbarilor

BENEFICII OFERITE

!!! Locatia postului este in Cora Pantelimon!

Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In prezent, in lume exista peste 70 de hipermarketuri Cora: in Franta, Belgia si Romania. In Romania, Cora a deschis pana in prezent 11 magazine. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!