MANAGER RESURSE UMANE

ANDROMEDE DECOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- este responsabila de definirea si implementarea strategiei de resurse umane in concordanta cu obiectivele generale ale companiei;
- colaboreaza permanent cu managementul general si sefii de departamente pentru depistarea nevoilor de resurse umane;
- este responsabila de asigurarea necesarului de personal al companiei atat din punct de vedere calitativ cat si cantitativ
- organizeaza, coordoneaza, supervizeaza si controleaza procesul de recrutare- selectie pentru pozitiile din companie ( Bucuresti si Provincie);
- realizeaza procesul de selectie pentu posturile de middle si top management din companie;
- realizeaza procesul de evaluare al angajatilor in functie de necesitati;
- elaboreaza si reactualizeaza impreuna cu echipa de Resurse Umane fisele de post prin analiza prealabila a posturilor
- reactualizeaza organigrama companiei in functie de dezvoltare;
- elaboreaza noi proceduri si le reactualizeaza pe cele deja existente (in colaborare cu managerii de departamente);
- organizeaza , coordoneaza si supervizeaza proiectele de traininguri , tembuildinguri sau petreceri anuale ale companiei
- sustine exit - interviuri cu angajatii in cazul demisiilor pentru aflarea motivelor si reducerea fluctuatiei de personal
- concepe si reactualizeaza regulamentul de ordine interioara al companiei

CERINTE

- cunostinte de Managementul Resurselor Umane /Psihologie /Sociologie(Master sau cursuri absolvite);
- experienta in recrutare pentru diferite pozitii-min. 3 ani (prezinta avantaj);
- experienta pe o pozitie manageriala in RU- prezinta avantaj;
- cunoasterea tipologiei umane in vederea selectionarii candidatilor potriviti pentru postul pentru care se realizeaza recrutarea;
- abilitati si competente manageriale;
- atitudine pozitiva;
- excelente abilitati de comunicare si interrelationare
- persoana dinamica,organizata, atenta la detalii;
- orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor in termenele stabilite
- cunostinte bune operare PC (MS Office, internet);
- disponibilitate deplasare in tara ( 50%din timpul alocat activitatii)

BENEFICII OFERITE

- salariu pe masura competentelor profesionale;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

Reteaua de magazine BamBoo are ca specific importul si comercializarea de decoratiuni interioare si este parte integranta a unui grup de firme cu actionariat francez.
( BamBoo- Meli Melo-Paris- Apollo Mod Distribution).