MANAGER RESURSE UMANE

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

Defineste politici si proceduri de resurse umane in concordanta cu strategia si obiectivle companiei; Indentificarea unor surse reale de recrutare pentru personalul farmaceutic (Farmacisti/Asistenti farmacie);
Stabileste strategia de recrutare si participa la implementarea acesteia prin aplicarea unor instrumente active de recrutare;
Asigura si mentine relatii cu personalul farmaciilor la un standard calitativ inalt, ofera consultanta;
Administreaza relatia cu prestatorul de servicii privind administrare si salarizarea personalului;
Ofera suport pentru functia de training si pentru procesul de evaluare a performantelor a personalului din farmacii;
Asigura coompetititvitatea politicii de salarizare, recompensare, alte beneficii;
Responsabil de comunicarea interna cu angajatii din cadrul farmaciilor;

CERINTE

Intelegere politicilor de resurse umane si a modalitatilor de aplicare a acestora in cadrul organizatiei;
Obligatoriu studii superioare in domeniul Psiho-sociologiei, economice;
Constituie avantaj cursuri de specializare in domeniul Managementului Resurselor Umane;
Cunostinte foarte bune privind procesul de recrutarea, comportamentul organizational, legislatia muncii;
Abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare – asertivitate si claritate;
Abilitati de planificare, prioritizare si independenta decizionala;
Grad mare de confidentialitate;
Abilitati bune de prezentare, influentare si negociere;
Disponibilitate pentru deplasari in tara si in cadrul altor farmacii pentru indentificarea si recrutarea Farmacistilor/Asistentilor de farmacie;
Cunostinte foarte bune de limba engleza (vorbit/prezentare, scris si citit);
Experienta de cel putin trei ani in domeniu Reurselor Umane.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

Remedio Farmacii reprezinta un nou proiect pe piata farmaceutica, un nou brand, care vine in sprijinmul pacientilor/clientilor cu o echipa de tineri ambitiosi, dinamici care sunt adevarati specialisti in domeniu.
Daca te consideri un farmacist de top si consideri ca inca mai ai ce demonstra, poti aplica pentru acest post!

Misiunea noastra este sa fim sprijinul preferat al sanatatii clientilor nostri, atat prin oferta de produse cat si prin serviciile de consiliere profesionale.

Obiectivul nostru este sa devenim reteaua de farmacii cu cele mai complexe servicii farmaceutice.